Pénz7

2018-05-07 20:25:30

Pénz7

2018. március 5 – 9.

Magyarország idén már negyedik alkalommal csatlakozott ahhoz a nemzetközi kezdeményezéshez, melynek célja a fiatalok pénzügyi tudatosságának kialakítása és a témához kapcsolódó ismereteik bővítése. Ehhez a kezdeményezéshez iskolánk az elmúlt tanévben csatlakozott. A 2018-as Pénz7 pénzügyi témája az „Okosan a hitelekről”, amely kiemelten fontos ismeretanyag a mindennapi pénzügyek terén. Az 5-8. osztályos tanulóink egy-egy matematika órán foglalkoztak ezzel a témával, így a hitelekkel kapcsolatos alapfogalmakról, hitelfajtákról, a hitelfelvétel veszélyeiről, illetve adósságkezelésről tanulhattunk. Ezen kívül alsós-felsős egyaránt sokat játszott „Gazdálkodj okosan” társasjátékkal, a pénzzel kapcsolatos szólásokat-közmondásokat gyűjtöttünk, perselyt készítettünk, megismerkedtünk a pénz történetével, más országok pénznemeivel, régi és új bankjegyeinkkel, pénzérmeinkkel, mi magunk is terveztünk bankjegyeket. Úgy érezzük hasznosan telt el ez a hét is. Mi támogatjuk azt a kezdeményezést, hogy legyen egy a pénzgazdálkodással kapcsolatos tantárgyunk, de ha lehet a heti összóraszámunk ne növekedjen.