Neked mi jut eszedbe március 15-ről?

2019-03-28 12:53:36

Neked mi jut eszedbe március 15-ről?

 

 

 

 

Neked mi jut eszedbe március 15-ről?

Petőfi, kokárda, márciusi ifjak…….

                          …lelkünk búsan visszanéz

              És emlékezve mámoros lesz tőled,

                        Tűnt március nagy napja, szép tavasz,

                        Mely fölráztad a szunnyadó erőket,

                        Mely új remények ibolyáját fontad.

                        Ó nagy nap, szép nap, légy örökre áldott,    

                        Hozz mindig új fényt, új dalt, új virágot.

 

Március 15-én minden megemlékező kokárdát tűz a ruhájára. Így tettünk mi is, majd iskolánk 5. és 7. osztályos tanulói segítségével emlékeztünk 171 évvel ezelőtti eseményekre. Közérthetően, a gyerekek számára érthetően megfogalmazott történéseket videófilmek, zenei betétek, versek színesítették műsorunkat. Ünnepségünket megtisztelte a Magyar Honvédség 6. Sipos Gyula Területvédelmi Ezred, 17. zászlóaljának díszőrsége. Ünnepi beszédet mondott községünk polgármester asszonya. Majd közösen helyeztük el a megemlékezés koszorúit a 48-as kopjafánál.