Logikai vetélkedő

2018-05-07 20:37:26

Logikai vetélkedő

Logikai vetélkedő Alapon

Körülbelül egy hónappal ezelőtt ismételten játékos logikai vetélkedőre hívtuk meg környező iskolák 3-8. évfolyamos tanulóit, amelyet április 6-án tartottunk meg. Nagy örömünkre ebben az évben is 19 csapat, 76 tanuló jelentkezett a versenyre. A diákok szórakoztató formában nagyon érdekes feladatokat oldhattak meg. A legnagyobb sikert a sudoku és a kirakós játék aratta, pedig a kirakó többeken kifogott. A szervező pedagógusoknak most is az volt a fő céljuk, hogy közelebb hozzák a matematikát a gyerekekhez. A feladatokhoz elsősorban ötletességre, kreativitásra logikus gondolkodásra, csapatmunkára volt szükség, és természetesen egy kis szerencsére. Hatvan percen át forogtak az agytekervények, elmondhatjuk mindenki nyert ezen a délutánon, aki részt vett, de azért a helyezettekről se feledkezzünk meg:

7-8. korosztály:           I. helyezett a Cecei Általános Iskola csapata

II. helyezett a Mezőszilasi Németh László Általános Iskola csapata

III. helyezett a Sárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskola csapata

5-6. korosztály:           I. helyezett: Petőfi Sándor Gimnázium csapata

II. helyezett: Mészöly Géza Általános Iskola csapata

III. helyezett: Cecei Általános Iskola Alapi Tagiskolájának csapata

3-4. korosztály:           I. helyezett: Cecei Általános Iskola Alapi Tagiskolájának csapata

II. helyezett: Cecei Általános Iskola csapata

III. helyezett: Mészöly Géza Általános Iskola csapata

Ezúton is köszönjük az iskoláknak, diákoknak, pedagógusoknak, hogy munkájukkal segítették vetélkedőnk sikerét.

Bauerné Kaszás Veronika